2019’un En İyi Selfie Uygulamaları

2019'un En İyi Selfie Uygulamaları

Selfie, yani dilimizde öz çekim olarak bilinen bu uygulama yakın geçmişte hayatımıza girmiş olup, bu yönde öz güven artırıcı olarak bilinmesi ile bu uygulamalar kısa sürede moda olma yolunda hızla ilerlemiş bir programdır. Öz çekim tabiri ile özdeşleştirilmiş olmasına karşın genellikle selfie kullanılırken arkadaş veya aile çevresi ile beraber çekim yapılmaktadır. Selfielerde açı çekimleri çok önemlidir. Yani hangi açıdan çekilmişse bir fotoğraf çekilen kişinin o tarafını yansıtmaktadır.

2019’un En İyi Selfie Uygulamaları
Kadınlar İçin En İyi Selfie Uygulamaları

Tıpkı bir fotoğrafçı gibi. Çekilen açılardan selfielerin yansıttığı görüntünüzün iyi olması için bir takım öneriler bulunmaktadır. Bunlar; Burnunuzun hangi açıdan görünmesi gerektiği, çok yakın mı alınmalı yoksa uzak mı alınmalı? Fotoğraf çekildikten sonra çekim yönünüzün değişip değişmemesi(sağ tarafta bulunmanıza rağmen sol taraftaymış gibi çıkmanız veya sol taraftayken sağ tarafta olmanız gibi.) gibi durumlar öneriler arasında yer almaktadır. Selfie uygulaması neredeyse bütün sosyal medya platformlarında kullanılmaktadır. Kullanılması ile orantılı olarak insanlar çekimde daha iyi olan selfie uygulaması sorusunu da aramaya başlamışlardır. Bu durum ise en iyi selfie uygulaması nedir? en guzel selfie kameraları nedir? Gibi soruları da meydana getirmiştir.

2019 En iyi Selfie Uygulamaları Nelerdir?

2019 selfie programları birçok açıdan daha önceki yıllarda kullanılan selfie uygulamalarından daha üstün olmaktadır. Teknolojinin gelişmesi yeni selfie uygulamalarının da kapılarını araklamıştır. En iyi selfie uygulaması 2019‘da da aşağıda yer almaktadır. Sizce bu uygulama listesinde yer alan en iyi selfie uygulaması hangisi?

2019’un En İyi Selfie Uygulamaları
Kadınlar İçin En İyi Selfie Uygulamaları

1- Sweet Selfie, En iyi selfie uygulaması kategorisinde yer alan bu uygulama aynı zamanda kullananlara otomatik düzeltme ve resmi bulanıklaştırabilme gibi özellikleri ile hizmet etmektedir. Bu ürün sadece android işlemcisi ile kullanılabilmektedir.

2- Candy Camera, adından da anlaşıldığı üzere ”şeker” tasarım tarzı ile bilinen bu program android işlemci kullananlara, yüzünüzde bulunan sivilce ve benzeri lekelerden, yara izlerinizden kurtulmanızı sağlamaktadır.

3- Perfect365, selfie çekme programı olan bu uygulama hem ios(iphone işlemcisi) hem de android işlemcisi ile hizmet vermektedir. Mükemmel filtre tasarımı ile kullananlara değişik renk temaları ekleyebilmektedir. Bunun yanı sıra çekilen resminize bir takım makyaj ve kıyafetler ekleyebilmenizi sağlamaktadır.

4- B612 uygulaması ise, sadece android işlemcisine sahip elektronik ürünlerde olan bir uygulamadır. Bu uygulama ise diğerlerinin bir kısmından farklı olarak video kaydı yapılabilmesini de sağlamaktadır. Bu uygulama ile daha kusursuz çekimler de yapabilmeniz mümkün.

5- Retrica uygulaması, uzun yıllardır popülerliğini yitirmeyen bu uygulama ise selfie denildiğinde akla gelen ilk uygulamalardan biridir. Paint’sel tarzı ile resimlerinize fırça atabilmenizi de sağlayacak hizmetler vermektedir. Bu uygulama hem ios hem de android işlemcileri üzerinden kullanılabilmektedir.

6- Cymera uygulaması ise sürekli yenilenen stickerları ile bilinmektedir. Hem android hem de ios işlemcilerinde kullanılmakta olup, iphone için en iyi selfie programları kategorisinde de bulunmaktadır bu ürün.

İlginizi çekebilir! : Sweet Selfie Camera nasıl kullanılır? En iyi filtresi / efekti hangisidir?

Selfie Çekme Programları Nelerdir?

Selfie için en iyi uygulamalar bile bazen yeterli olamamaktadır. Yani kusursuz stickerlar, filtreleme seçenekleri ve bir takım iz silmeler bile kamera açısı değiştirmeyen programlarda etkisiz olan kriterlerdir. Bazı kameralar vardır, siz sağ açıda dururken çekim sonrası sizi sola taşır. İşte bu durum çoğu kullanıcının yakındığı konulardan biridir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için selfie programını iyi seçmek gerekmektedir. Biz sizler için derledik, selfie çekme programları arasında yer alan ve kamera açısı değiştirme olanağı sağlayan programlar şunlardır;

2019’un En İyi Selfie Uygulamaları
Kadınlar İçin En İyi Selfie Uygulamaları

1- Bright Camera, android işlemci destekleyen bir uygulamadır. Son zamanlarda oldukça yaygın kullanılmaya başlanılan bir programdır. Kamera açısı sorunu yaşayanlara çözüm sunan bir uygulamadır.

2- Selfie Cam, Sadece ios işletim sistemine sahip olan bu uygulama, basit arayüzü ve mükemmel tasarımları ile iphone kullanıcılarının çok ihtiyacına yarayan bir uygulamadır. İphone için en iyi selfie programı olarak bilinmektedir. Olumlu yorumlanan bu ürün kitlesi ile birlikte sahip olduğu birçok özellikler ile çok sevilen bir uygulamadır.

3- Frontback uygulaması, bu uygulama da sadece ios işletimine sahip elektronik cihazlarda bulunan bir uygulamadır. Bir takım özellikleri ile iphone kullanıcıları tarafından kullanılır. Bu uygulama bünyesinde kamera açısı seçeneği de bulundurmaktadır.

4- Stacheify ise yüz efektleri ile bilinen özellikle bıyık tasarımlarını oldukça fazla bulunduran bir uygulamadır. Bu uygulama ile harika işler çıkarabilirsiniz. Sadece ios işlemcisinde çalışmaktadır.

5- Sketch Guru uygulaması ise efekt ve karakalem işlemleri ile çok popüler olan bir uygulamadır. Karakalem işlemleri ile portrenizi dahi çizebilirsiniz.

Ünlülerin Kullandığı Selfie Programları

Selfie uygulamaları öz güven vermesi gerektiği gibi estetik zevk uyandıracak işlevler de sunmalıdır. Ünlüler genelde bu konuya hakim oldukları için selfie uygulamalarının en iyilerini seçmektedir. Ünlüler de sosyal medya hesaplarından paylaşıldığında görüldüğü üzere birçok selfie uygulaması kullanmaktadır. Her kesimin ihtiyaç duyduğu öz güvene ünlüler de ihtiyaç duymaktadır. Sosyal medya üzerinden karşılaşılan ünlülerin kullandığı selfie programları şunlardır;

2019’un En İyi Selfie Uygulamaları
Kadınlar İçin En İyi Selfie Uygulamaları

1- Snapchat, ülkemizde de son zamanlarda çok fazla kullanılan bu uygulama özellikle yurt dışında çok fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Asıl olarak selfie çekim hizmeti vermesi için tasarlanmış olan bu uygulama, zamanla ” en iyi selfie uygulaması ” benzetmesini de almıştır kullanıcıları tarafından. Yani temel amacı farklı olup, zamanla selfie amacı taşıdığı için selfie uygulaması olarak kullanılmaktadır.

2- Facetune mobil uygulaması, sadece iphone ve ipad kullanıcılarının yararlanabileceği bu mobil uygulama verdiği selfie hizmeti ile ünlüler tarafından da çokça kullanılmaktadır.

3- SkinneePix uygulaması sunduğu birçok hizmetlerle ünlülerin dikkatini çeken bir başka selfie uygulamasıdır. Ücretlidir. Sadece ios işletimine sahip olan cihazlar faydalanabilir bu programdan. Birçok selfie uygulamasından farklı olarak daha fazla düzenleme seçeneği sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Erkekler İçin Güzellik Mi Karakter Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın