Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar etkileyici bir cilt ve bacak söz konusu olduğu zaman kremlere, losyon ve jellere para harcamaktan kaçınmaz. Doğal yollardan ve basit bir şekilde sütun gibi bacaklara sahip olmak istiyorsanız fazla uzaklaşmanıza gerek yok, bunu siz de yapabilirsiniz. Bacak bakımı, genel vücut bakımından ve cilt bakımından ayrı düşünülmemesi gerekli.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Yapılması Gereken Bacak Bakımları

Badem Yağı Kullanın

Her gün yeni birden fazla bacak bakım yağı ile karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Fakat bacak bakım ürünleri arasında en iyisi birçok kadının evinde yer almakta. Her gün duştan sonra bacaklarınıza badem yağı ile masaj yapın. Böylece doğal yoldan bacaklarınıza derinlemesine nem sağlayabilirsiniz. Sadece badem yağı cildinizi nemlendirmek ile kalmaz, yorgun bacaklarınızın ağrısını dindirmenize ve ayaklarınızın şişliğini indirmeye yardım eder.

Elma Sirkesi Deneyin

Bacaklarınızda varisli bir görüntü var ise bu istenmeyen görüntünün önüne basit bir şekilde geçebilirsiniz. Bir bez parçasını bir miktar elma sirkesi ile ıslatın. Varisli damarların yoğunlukta olduğu bölgenin etrafına güzel bir şekilde sarın. Bacaklarınızı yukarı kaldırın ve bir saat boyunca dinlendirin. Böylelikle bacaklarınızda bulunan kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

Bacak Bakımı

Salatalık Yiyin

Günde bir adet salatalık tüketmek, ayak bileği ve baldırlarınızda bulunan şişliği azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca hafifte olsa idrar söktürücü etkisi olduğundan dolayı vücutta bulunan şişliği azaltmaya yardımcı olacaktır. Doğal, lezzetli ve besin değeri bakımından yüksek olan salatalık bacak bakımı için mükemmel bir yardımcı olacaktır.

Karbonat Sürün

Dört çorba kaşığı karbonatı sıcak su ile güzelce karıştırın. İşte sizin için doğal bacak bakım maskesi! Haftada bir kere nazil bir şekilde masaj yaparak bacaklarınızın üzerine sürün. Bu bakım kıl dönmelerini engelleyerek, bacaklarınızın daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Uygun Olan Nemlendiriciyi Seçin

Kuru cilt kızarıklara ve kaşıntılara sebep olabilir ve bacakları nemlendirmeye ihtiyacı yapısına göre değişmektedir. Çok kuru olan ciltler banyodan çıkarken, henüz vücudu kurulamadan yağlı bir nemlendirici kullanılır ise daha etkili olacaktır. Kuruluk şikayeti olmayan kişiler ise cildin esnekliğini arttırmak için su bazlı bir nemlendirici tercih edebilirler.

Bir önceki yazımız olan Bayanlar İçin Parfüm Seçimi Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde Kadın Parfüm Seçimi, Kadın Parfümü ve Parfüm Seçimi Nasıl Olmalıdır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın