Bayanların En Çok Tercih Ettiği Pozisyonlar

Bayanların En Çok Tercih Ettiği Seks Pozisyonları

Seks pozisyonları, cinsel birlikteliğin rutin ve sıkıcı bir hale dönüşmesini engellemektedir. Ayrıca farklı pozisyonlarda hissedilen zevk seviyesi de değişkenlik göstermektedir. Her ne kadar kişisel bir görüş olsa da bu pozisyonları kadın ve erkeklere göre kategorize etmek mümkündür. Buna göre kadınların zevk aldığı başlıca pozisyonlar; kaşık, misyoner ve doggy style olarak sıralanmaktadır. Seks pozisyonları kişi cinsel deneyim kazandıkça gelişmekte ve ilişki daha eğlenceli bir hale gelmektedir. Bu sebeple kızlık zarı bozulma durumlarında nispeten daha basit pozisyonlar tercih edilmektedir.

Kaşık Pozisyonu

Kaşık pozisyonu diğerlerine nazaran daha yumuşak ve samimi kabul edilmektedir. Bu sebeple de romantikliği ön plana alan kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Bu pozisyonda, kadın bacaklarını hafifçe kırarak yatmakta ve erkek kadına arkadan sarılmaktadır. Pozisyonda erkeğin elleri serbest kaldığı için kadına yumuşak dokunuşlarda bulunması da daha rahattır.

Kaşık pozisyonu ile uzun süreli ve şehvetli bir ilişki yaşamak oldukça mümkündür. Bu sebeple erkekler tarafından da en az kadınlar kadar sevilmektedir. Ancak bu pozisyonda ereksiyon oldukça dar bir şekilde gerçekleşeceğinden kızlık zarı yırtılma durumları için iyi bir seçenek değildir.

Misyoner Pozisyonu

Misyoner en temel ilişki pozisyonu olarak kabul edilmektedir. Ancak göz teması ve tutkunun en yüksek olduğu pozisyon olduğundan kadınlar tarafından liste başına yerleştirilmiştir. Misyonerde kadın sırt üstü uzanırken erkek onun üzerinde yer almaktadır. Bu pozisyonda kadın oldukça rahatken, erkek hareket kabiliyetini artırmak için kollarından destek almaktadır. Fantezi amacıyla kızlık zarı dikimi yaptıranlar, ilk deneyimi genelde bu pozisyonda tercih etmektedir.

Doggy Style Pozisyonu

Doggy style, genellikle köpek sitili olarak ifade edilmektedir. Bu pozisyon hem erkek hem de kadın için farklı hazlara erişilmesine olanak sağlamaktadır. Pozisyonun uygulanması ise oldukça kolay ve rahattır. Buna göre kadın elleri ve dizleri üzerinde partnerine sırtını dönerek durmaktadır. Erkek ise kadının hemen arkasında birleşmeyi gerçekleştirmektedir. Pozisyonda erkek tıpkı kaşıkta olduğu gibi ellerini rahatça kullanabilmektedir. Bu sebeple erkek tarafından kadının klitorisinin uyarılması mümkündür. Doggy style hızlı ve sert seksten hoşlanan kadınların favori sitilleri arasında yer almaktadır. Ancak bazı durumlarda kayganlaştırıcıdan yardım alınması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Baynalar İçin Cinsel İstek Arttırıcı İlaçların Etkileri başlıklı makalemizde Cinsel İstek Arttırıcı İlaç hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın