Baynalar İçin Cinsel İstek Arttırıcı İlaçların Etkileri

Bayanlar İçin Cinsel İstek Arttırıcı İlaçların Etkileri

Toplumumuzda kızlık zarı oldukça önem taşıyor. Kızlık zarı aynı zamanda bekaret zarı olarak da biliniyor. Kızlık halkası da denilen bu zar vajinanın yaklaşık 1.5 cm içerisinde yer alıyor. Toplumda bekaret zarı olarak da bilinen kızlık zarı bekaretin simgesi haline geldi. Kızlık zarı bozulmamış olan kadının cinsel ilişkiye girmemiş olduğu kabul edilir. Kadınlarda bulunan bu zar organ olmamasına rağmen fonsiyonel bir işlevi bulunuyor. Oluşabilecek enfeksiyonlara neden olmaması için bu zar koruma görevi görüyor.
KIZLIK ZARI YIRTILDIĞI NASIL ANLAŞILIR?

Kızlık zarı belli nedenler ile yırtılabilir. Aşırı gerilmeye neden olan sportif faaliyetler kızlık zarının yırtılmasına neden olabilir. Ayrıca sert ve kesici bir objenin üstüne düşmek, bakire olduğu halde tampon kullanmak da zarı yırtar. Aynı zamanda aşırı derecede kaşımak da kızlık zarının yırtılmasına neden olabilir. Kızlık zarının yırtılmasından sonra 7 gün içerisinde yırtılan tüm kenarlar iyileşir. Herhangi acı yaşanmaz. Herhangi bir değişikliğe uğramayan zarın ne zaman bozulduğu tahmin edilemez.
KIZLIK ZARININ DİKİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Yırtılan kızlık zarı dikiminde önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Kızlık zarı dikimi işinin uzmanı bir hekim tarafından yapılmalıdır. Kızlık zarının özel bir teknik ile bütünlüğü yeniden sağlanabilir. Anatomik olarak rahim bölgesinde bulunan bir doku olan kızlık zarının dikimi cerrahi bir müdahale ile yapılır. Kısa süren bir cerrahi müdahale ile birlikte kızlık zarı dikimi yapılabilir. Kızlık zarı dikimi farklı şekillerde yapılabilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminin yanı sıra geçici kızlık zarı dikimi de yapılabiliyor. Dikkatli bir müdahale yapılmalı

KIZLIK ZARI BOZULMASININ NEDENLERİ NELERDİR?

Kızlık zarının bozulmasına neden olacak pek çok detay bulunuyor. Toplumda bekaret zarı olarak da bilinen kızlık zarı çeşitli nedenler ile bozulabilir. Bunu yanı sıra kızlık zarı bozulma nedenlerinden biri de cinsel ilişkidir. Cinsel ilişki sırasında kızlık zarı bozulabilir. Kızlık zarının bozulduğu dışarıdan görünerek bilinmez. Ancak hekim tarafından yapılan muayene ile birlikte kızlık zarının bozulup bozulmadığı anlaşılır. Bazı kızlık zarları esnek olduğu için bozulmaz. Ayrıca yapay kızlık zarı da yapılabilir. Kızlık zarı da diktirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınabilinir mi? başlıklı makalemizde Kızlık zarı, kızlık zarı bozulmaan hamile kalınır mı ve Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınabilir Mi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın