Çocuk Odası Dekorasyonunda Son Trendler

Çocuk Odası Dekorasyonunda Son Trendler

Çocuk Odası Dekorasyonunda Son Trendler

Çok Çocuklu Aile İçin Ranza Kullanışlı Tasarımlardır
Eğer 2 veya daha fazla çocuğunuz varsa, eviniz de geniş değilse ranzalar sizin için oldukça elverişli tasarımlardır. Önceden sadece çift yatlı yataklardan oluşan ranzalar için günümüzde çok farklı tasarımlar yapılıyor. Ranzanın alt katı oturma grubu olurken ve baza tarzı özelliği varken, üst kat sadece yatak olarak kullanılabiliyor. Ayrıca merdivenler çekmece şekline getirilirken dolap niteliğinde kullanılması sağlanıyor. Özel tasarımlı modellerde gardırop, kitaplık ranza tasarımına dahil edilmiştir. 2018-2019 sezonunda çoklu amaç için oluşturulan ranza tasarımları son trendlerden biridir. İşte çok sayıda ihtiyacı karşılayacak şekilde tasarımlanmış ranzalar size alan tasarrufu da sağlayacaktır.

Çocuğunuz için odaya tırmanma merdivenleri monte ettirebilir, iç mekan kaydırakları koydurabilirsiniz, bu kaydırakların ranzaya monte edilenleri bile bulunmaktadır. Duvarlarına renkli çıkartmalar, masal kahramanları çıkartmaları yapıştırabilirsiniz.

Doğal Malzemelerden Yapılmış Odalar

Çocuklar dışarıda oynayacak alanları kalmadığı için içeriye, evlere tıkılmış durumdadır; doğadan uzak duruyorlar ve doğal malzemeleri tanımıyorlar. Boyanmamış ağacın daire kesitlerinin göründüğü ahşap mobilyalar bu yıl trenddir. Boyasız, verniksiz bir şekilde üretilmiş çocuklarınızın oynayacağı çok sayıda oyuncak alternatifi de vardır. Çocuklarınıza doğal bir ortamı tamamıyla oluşturmak için odasına çiçekler koyulması, duvar kağıtlarının da yeşil yapraklar ve çiçek motifleriyle bezeli olması da trendde olan yaklaşımlardan bir tanesidir.

Çocukları doğaya yaklaştırmak, onlara doğa fikrini aşılamak için odanın bir duvarına doğa manzarası yaptırılması, odanın içinde çocuğunuzun kamptaymış hissinde olması için çadır kurulması da 2019 yılının moda trendidir.

Odada Öğretici Materyaller Bulundurulması Trend Yaklaşımlardan Biridir
Çocuğun yaratıcılığının gelişmesi çok önemlidir. Çocuk odası halısını seçerken öğretici nitelik taşımasına dikkat edebilirsiniz. Örneğin trafik kurallarını öğreten halı motifleri piyasada bulunmaktadır. Odanın duvarına yazı tahtası monte ettirebilirsiniz. Odasına kitaplık koyabilir yaşına uygun çocuk kitapları alabilirsiniz. Odasına legolar, haritalar, çok parçalı yap-boz oyunları koyabilirsiniz. Önemli olan çocuğunuzun odasında bulunmaktan ve arkadaşlarıyla burada zaman geçirmekten hoşlanmasıdır. Çocuğunuzun odasında arkadaşlarıyla vakit geçirmesine izin vermeniz, onların birlikte yaratıcı öğelerle oynaması hem zihinsel yapılarını geliştirecek hem de takım ruhu kavramını onlara kazandıracaktır.

Sıcak Renkler Her Zaman Revaçta

Cıvıl cıvıl sıcacık renkler çocuk odalarının dekorasyonları için her daim revaçtadır. Çocuklar zaten parlak çok renkli olan nesnelere daha fazla ilgi göstermektedirler. 2018-2019 sezonunda çocuklarınıza sıcak, cıvıl cıvıl renklerden oluşan bir oda oluşturun, halı, kullanılan tekstil ürünleri, perdeler her şey birbiriyle uyum içinde olan renklerden oluşsun. Yeşil, mor, koyu pembe insanın içini kıpır kıpır yapan renklerdir. Ayrıca son yıllarda olduğu gibi masal kahramanlarının bu yıl da modası devam etmektedir. Çocuğunuzun sevdiği masal kahramanı görsellerinin olduğu duvar kağıtları, halılar ve tekstil ürünlerini tercih edebilirsiniz.


Eğer çocuğunuz seçebilecek yaştaysa odasına koyacağınız her şeyi birlikte konuşarak seçin, böylelikle çocuğunuz odasını daha çabuk benimseyecektir.

Çocuk Odası Dekorasyonunda Son Trendler
Çocuk Odası Dekorasyonunda Son Trendler<!– @page { margin: 0.79in } P { margin-bottom: 0.08in } –>
Çocuk Odası Dekorasyonunda Son Trendler

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarının Dekorasyon Trendleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın