Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır ?

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır ?

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Detoks Nedir?

Çevresel faktörlerin etkisi ve yanlış beslenmeden ötürü vücutta toksinler birikmektedir. Vücutta biriken bu toksinlerin atılması, vücudun temizlenmesi işlemine detoks denilmektedir. Vücudun doğal yapısında ise kanda bulunan toksin ve bakteriler karaciğerde filtrelenerek böbreklere gönderilmekte ve dışarı atılmaktadır. İnsan vücudunun doğal yapısında bulunan bu arındırma ve temizleme sistemi ise zaman zaman yeteri kadar temizleme işlemini yapmakta aksaklıklar yaşanmaktadır.

Bunun başlıca sebebi ise yanlış bir beslenme tarzını benimsemek ve farklı içerikleri ile sağlıksız gıdaların vücuda alınması olmaktadır. Bu nedenle de vücutta aşırı şekilde biriken ya da vücudun doğal işleyişini olumsuz etkileyen toksin ve kimyasal kirlenmeler olabilmektedir. Detoks suları ile bu toksinleri vücuttan uzaklaştırmak mümkün olmaktadır.

Detoks Ne İşe Yarar?

İnsan vücudunda biriken bu toksin ve kimyasallar insanın kalitesiz ve sağlıksız bir yaşam sürmesine neden olmaktadır. Aşırı ve sürekli hale gelen çeşitli sıkıntıların başında ise yorgunluk, baş ağrısı, halsizlik ve isteksizlik gibi yaşam kalitesini düşüren sorunlar yer almaktadır. Detoks ise tam olarak bu noktada sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmeye katkı sağlamaktadır.

Vücutta biriken bu toksinlerin detoks ile dışarı atılması sayesinde daha iyi çalışan bir vücuda ve metabolizmaya sahip olmak mümkün olmaktadır. Metabolizmanın düzenli çalışması ile hem kilo vermek hem de sağlıklı bir vücuda sahip olmak mümkün olmaktadır. Bunun için de etkili bir şekilde detoks suyu hazırlamak ve dengeli bir şekilde kullanmak yeterli olmaktadır.

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Detoks suyu farklı aroma ve içeriklerle yapılabilmektedir. Limon ve sirkeli detoks suyu, elma ve tarçınlı detoks suyu ve karışık detoks suyu hazırlanabilmektedir. Karışık detoks suyu için malzemeler 1 adet limonun suyu, 3 adet zencefil dilimi, bir adet salatalık ve bir litre su şeklindedir. 1 litre suyun içerisine bu malzemeler aklanarak 20 dk bekletilen bu suyun gün içerisinde tüketilmesi ile detoks uygulaması yapılmaktadır. Yine aynı şekilde tüm detoks suyu çeşitlerinin hazırlanmasında ölçü olarak 1 litre su ya da 1 bardak su şeklinde suyu hazırladıktan sonra, içerisine malzemeler eklenerek 15 ya da 20 dk bekletilerek detoks suyunu hazırlamak mümkün olmaktadır.

Detoks Suyu Nasıl Tüketilmeli?

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır ?

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır ?

Detoks suyunun istenilen etkiyi oluşturması için dikkatli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle yemeklerden öne tüketilmesi halinde iştahı azaltma özelliğini etkin bir şekilde değerlendirmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda da detoks suyu kullanılan süre içerisinde diyet programı uygulamak daha etkili sonuç almayı sağlayacaktır.

Detoks suyu sade ve midenin daha az yorulduğu diyet dönemlerinde daha etkili sonuç vermektedir. Bu nedenle de detoks suyu kullanım süresinde az yemeye ve dikkatli besin tüketmeye gayret etmek faydalı olacaktır. Kişinin tüm hastalıklarını ve özelliklerini dikkate alarak detoks suyu içeriğini belirlemesi de oldukça önemlidir. Böylece sağlıklı bir şekilde detoks uygulamak mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yaz Gelinleri İçin Bakım Önerileri başlıklı makalemizde Gelinler İçin Cilt Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın