Erkekler İçin Güzellik Mi Karakter Mi?

Erkekler İçin Güzellik Mi Karakter Mi?

Geçmişten beri tartışılan bir konu olan Erkekler İçin Güzellik Mi Karakter Mi ?, iç güzellik mi, dış güzellik mi daha önemlidir sorunsalı, kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı anlamlar ifade etmektedir. Kadın ya da erkek tüm insanlar, ilk defa karşılaştıkları karşı cinsteki kişilerin ilk etapta dış görünüşlerine göre kişilik değerlendirmesi yapabilirler; fakat erkekler için uzun dönemli bir birliktelik arzulanmadığında kadınların güzellikleri daha ön planda geliyor. Erkekler, özellikle uzun dönemli birliktelik istediklerinde daha çok, kadınların karakterler yapılarını analiz etmeye çalışıyor. Kadınlar ise, ilk etapta tamamen iç güdüsel dürtülerle dış görünüş ve kısa sürede de karakter analizine önem veriyor.

Erkekler İçin Güzellik Mi Karakter Mi?

Erkekler İçin Güzellik Mi Karakter Mi?

Erkekler İçin Neden Güzellik?

Erkekler görsel zekalarını daha çok kullanan bir beyin yapısına sahiptir. Bu nedenle, karşılaştıkları kadınlarda her şeyden önce dış görünüş belirleyicisi olan güzelliğe daha çok odaklanırlar. Kadınlar ise, daha çok işitsel zekalarını kullanmaya daha yatkındırlar, bu nedenle kadınlar bir konu hakkında ayrıntılı ve uzun uzun konuşabilirken; erkekler daha kısa cümlelerle ifade yöntemini tercih ederler. Yaradılış gereği pek çok fark taşımakta olan kadın ve erkekler, karakter mi, güzellik mi sorunsalında ortak bir noktada buluşarak karakter daha önemlidir cevabını verebiliyor. Kısaca özetlemek gerekirse, erkekler için ilk etapta güzellik; fakat zamanla karakter daha önemli bir kişilik belirleyici oluyor.

Erkekler İçin Güzellik Mi Karakter Mi?

Erkekler İçin Güzellik Mi Karakter Mi?

Karakter Neden Önemli?

Karakter, kadınların hayattaki duruşlarını net bir biçimde ifade eden, sağlam kişilik özellikleri taşımak, güvenilir olmak gibi ifadelerle tanımlanabilir. Peki, erkekler için güzellikten sonra gelen karakter hangi durumlarda daha çok önem taşıyor şöyle sıralayalım:

* Erkekler, duygusal bağ kurmak istedikleri zaman
* Güvenmek istedikleri zaman
* İlişkiyi uzun soluklu dönemlere taşımak istedikleri zaman
* İstikrarlı bir birliktelik istedikleri zaman
* Evlenmek istedikleri zaman genelde ömür boyu sürecek birlikteliklerde güzellikten ziyade kadınlarla karakter uyumlarına daha çok dikkat ediyor.

Güzellikle Olmuyor Mu?

Erkekler hangi yaşta olurlarsa olsunlar, yanlarında yer alan sevgili ya da eşlerini diğer arkadaşları arasında gururla taşımaktan hoşlanırlar. Ne kadar kıskanç bir yapıda olurlarsa olsunlar, içten içe yanlarındaki güzel kadınla diğer arkadaşları arasında üstünlük kurma gayreti sarf ederler. Bu nedenle, güzellik kavramı, erkeklerde olmazsa olmaz bir belirleyicidir; fakat sadece güzellik uzun ömürlü bir birliktelik için erkeklerde yine de yeterli görülmüyor.

Önce Güzellik Sonra Karakter

Erkekler, çevrelerine gururla gösterebilecekleri güzel eş ve bakımlı sevgili isterler. Bununla birlikte, sağlam karakterli kadına da her zaman ihtiyaç duyarlar. Peki, neden güçlü bir karakter sorusunu ise;

* Erkekler, huzur duyacakları bir kadın ister
* Güzelliğiyle cezbetsin; ama karakteriyle de güvenilir olsun isterler
* Sağlam karakterli kadınların daha güçlü olduklarını düşünürler
* Güçlü karaktere sahip olan kadınların yaşamlarını kolaylaştıracağını düşünürler
* Güçlü karakterli kadınların sorunlarla daha kolay baş edebileceklerini düşünürler
* Güçlü karakterli kadınların daha az şikayetçi bir yapıya sahip oluğunu düşünürler sıralamasıyla cevaplayabilmek mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Dünya Devi Teknoloji Şirketlerini Yöneten 5 Kadın Yönetici başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın