Ev Hanımlarının Dekorasyon Trendleri

Ev Hanımlarının Dekorasyon Trendleri

Ev Hanımlarının Dekorasyon Trendleri Ev dekorasyonu yapmaktan daha keyifli ne olabilir ki? Dilerseniz yeni bir eve taşının, dilerseniz evinizi yeniden dizayn edin… A’dan Z’ye tüm sürece bir kadın eli değmemişse mutlaka bir şeyler eksik kalır.

Dekorasyon trendleri de tıpkı moda akımları gibi sürekli değişir. Her yıl yeni trendler belirlenir ve insanların beğenisine sunulur. Tüm bunlara uygun mobilyalar, aksesuarlar, duvar boyaları üretilir. Ama bir şey değişmez, o da ev hanımlarının kendi stilinden birer parça taşıyan detaylar…

İster rustik ister modern tarz bir ev dekorasyonu hayal edin. Eğer bu dekorasyona bir ev hanımının eli değmişse mutlaka konfor ve şıklık ön plana çıkar. Üstelik evi tamamen değişime sokmaya da gerek yoktur. Bir ev hanımı, küçük dokunuşlarla evi baştan aşağıya değişime uğramış hissi yaratmayı bilir. Perdesinden koltuğuna, en küçük aksesuarından köşedeki kırlente kadar her detayla da bizzat kendisi uğraşmak ister. Neden istemesin ki? Sonunda tüm övgüler onlar içindir.

En Bilinen Dekorasyon Trendleri

Son yıllarda birçok ev hanımının ortak dekorasyon tercihi ahşap! Şehir yaşamının bunaltıcı havasından evlerinde olsun bir nebze soyutlanmak isteyenler, ahşabın doğallığıyla huzur buluyorlar. Üstelik çocuklar için de yapay bir yaşam alanı yaratılmamış oluyor. Vintage şıklığından da vazgeçilmiş değil elbette. Geçmiş yılların esintisini taşıyan modern dizaynlar her zaman revaçta.

Doğal Yaşam Alanının Anahtarı Rustik Stilde

 

Ev Hanımlarının Dekorasyon Trendleri

Ev Hanımlarının Dekorasyon Trendleri

Klasik ev dekorasyonundan vazgeçemeyen hanımların tercihi gösterişli mobilyalar olurken; son yılların yükselen trendlerinden rustik stilde bir ev dekorasyonunu benimseyenler de giderek çoğalıyor. Özlem duyulan kırsal yaşam, modern dokunuşlarla şehir yaşamına entegre edilirken, bu stilde genellikle hiş işlem görmemiş ya da üzerinde fazla oynanmamış aksesuarlar kullanılıyor. Ahşap malzemeler ön planda tutulurken, elbette bunun yanında modern objeler de ihmal edilmiyor.

Farklılık Arayanlar Bohemde Buluşuyor

Farklılık arayan ev hanımları, son yıllarda bohem tarzı ev dekorasyonunu da merak ediyor ve uyguluyorlar. Bu stilde ön plana çıkan en önemli detay, etnik esintiler taşıyan kumaşlar ve otantik objeler. Bohem tarzı bir ev dekorasyonunun en önemli getirisi ise hiçbir zaman modaya bağımlı kalmaması! Yani kısacası canınız ne istiyorsa ve nasıl rahat ediyorsanız o!

Hiç Eskimeyen Tarz: Vintage

Vintage ev dekorasyonu, herkesin ucundan kıyısından mutlaka uyguladığı bir stil. Evin tamamen vintage olması da gerekmez… Herkesin köşede duran eski bir radyosu, pikabı ya da geçmiş yıllardan bir kitaplığı, en olmadı çalışmıyor olsa da süs için kullandığı bir aksesuarı vardır. Kısacası herkes vintage sever. Son zamanlarda tüm ev dekorasyonunu da vintage tarzında dizayn eden ev hanımları da giderek yaygınlaştı. Bunun tek açıklaması geçmişe duyulan özlem olamaz! 60’lı, 70’li yılların şıklığı, kimileri için bugün bile yanına yaklaşılamaz derecede özel ve güzeldi. İşte bu yıllara ait şık detaylar ön plana çıkarılarak evlerde retro bir hava yaratılıyor.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyon Ve Trend Uyumunun Önemi başlıklı makalemizde Dekorasyon ve Trend Uyumunun Önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın