Hamile İken Seks Nasıl Yapılmalı?

Hamile İken Seks Nasıl Yapılmalı?


Hamile İken Seks Nasıl Yapılmalı?
Hamilelik yaşantısı boyunca anne adayının dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Hamilelikte cinsel yaşantının devam etmesi evliliğin heyecanını sürdürmektedir. Aynı zamanda anne adaylarının hormonal değişikliği sebebiyle hamile iken cinsel ilişkiye girme istemesi de oldukça doğal bir durumdur.

Kızlık zarı bozulan ve hamile kalan anne adayları ilk 3 ay sonrasında seks yaşamına geri dönmektedir. Özellikle pek çok kadın doğum uzmanı ve doktoru hamilelik süresince yaşanan cinsel birleşmenin anne için normalden fazla zevkli olduğunu belirtmektedir.

Kızlık zarı dikimi ve kızlık zarı bozulma konularında yeteri bilgi sahibi olan anne adayları hamilelikte de vajina sağlığına dikkat etmektedir. Bu nedenle cinsel birleşmenin gerçekleşeceği zamanlarda vajinayı korumak adına korunarak cinsel ilişkiye girmek daha doğru olacaktır. Hamilelikle cinsel ilişkiye girmenin doğru adımları ve pozisyonları bulunmaktadır. Bu pozisyonlara uygun şekilde seks yapıldığı takdirde bebek hiçbir zarar görmeyecektir.

Hamilelikte Cinsel İlişkiye Girmek Zararlı Mı?

Hamilelik süresince değişen hormonlar kadınların olduğundan daha fazla zevk almasını ve arzu duymasını sağlayacaktır. Hamilelikte ilk ayların geçmesinin ardından cinsel ilişkiye girmede herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Özellikle doktora danışarak cinsel hayatının yönlendirilmesini yapmak hem anne adayı hem de bebek için sağlıklı izlenen bir yol olacaktır. Düşük tehlikesi olmayan ya da tüp bebek tedavisi ile hamile kalmayan kişilerin doktora danışarak cinsel ilişkiye girmesinde hiçbir zarar bulunmamaktadır. Aksine anne adayının kendini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Hamilelikte Cinsel İlişki Yaşama Nasıl Olmalıdır?

İlk olarak cinsel ilişkiye girmeden önce doktor ile danışmak anne ve bebek sağlığı için doğru bir karar olacaktır. Aynı zamanda hamilelikte cinsel ilişki normal rutin ile devam edebilir. Herhangi bir kısıtlamanın olmadığı cinsel ilişkiler çifte oldukça fazla zevk verecektir. Cinsel ilişki esnasında anne adayının rahat olduğu ve kendini zorlamadığı tüm pozisyonlarda ilişkiye girilebilir.


Cinsel İlişkiyi Bebek Hisseder Mi?

Cinsel ilişkiye giren anne ve babalar bu durumun bebeği etkileyip etkilemeyeceğini merak etmektedir. Cinsel ilişki sırasında bebek herhangi bir şey hissetmez. Rahmin içerisinde bulunan su dolu kese bebeğin korunmasını sağlamaktadır. Bu nedenle ilişki sırasında hiçbir zarar görmeyerek bir şey de hissetmez.

Bir önceki yazımız olan Vücudunuzu Tazeleyin başlıklı makalemizde Vücudunuzu Tazeleyin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın