Kadınlar Nasıl Orgazma Ulaşır ? Kolay Orgazmın Yolları

Kadınlar Nasıl Orgazma Ulaşır ? Kolay Orgazmın Yolları

Orgazm Nedir? Kadınlar Nasıl Orgazma Ulaşır ? Kolay Orgazmın Yolları

Cinsel uyarılma ile zevkin tepe noktasına ulaşılması orgazm olarak tanımlanmaktadır. Kolay Orgazmın Yolları : Ayrıca fiziksel temas ile beynin belli noktalarının uyarılması, eş zamanlı şekilde genital bölgenin tepki vermesine olanak sağlamaktadır. Bu da orgazmın farklı bir tanımlaması olarak ön plana çıkıyor. Geçmişten günümüze kadar bu konuda birçok kadın eşliğinde farklı araştırmalar yapılmıştır. Özellikle her araştırma 3 kadından birinin hayatı boyunca orgazmı hiç yaşamadığını göstermektedir.

 

Kadınlar Nasıl Orgazma Ulaşır ? Kolay Orgazmın Yolları

Cinsel uyarılma ve Kolay Orgazmın Yolları

Aynı zamanda 10 kadından birinin sadece cinsel birleşme anında gerçek bir orgazm yaşadığı tespit edilmiştir. Genel olarak klitoral uyarılma gerçekleştirilmeden orgazm olan kadınlar %30 iken, mastürbasyon yaparak tatmin olan kadınlar ise %35 olarak ön plana çıkıyor. Özellikle hem ruhsal hem de fiziksel açıdan daha zinde kalabilmek, hayatı daha sakin yaşayabilmek için mutlaka cinsel bir tatminlik yaşamanın önemi çok büyüktür. Genelde cinsel anlamda tatmin olma duygusunun erkekler açısından önemli olduğu düşünülür. Ancak kadınlar için de bu durum büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle kadınlar cinselliği yaşayabileceği en etkin yaşlarında aldıkları toplumsal baskı, yanlış bilgilerle donatılmak ve utanma ile çekime gibi problemler nedeniyle bu konudaki özgürlüklerini yaşayamamaktadırlar. Peki, kadınlar nasıl boşalır sorusuna gelinecek olur ise; aslına bakılırsa bu durum farklı kriterler ve etkiler baz alınmak suretiyle geniş bir çerçevede gerçekleşmektedir.

 Orgazmın Oluşumu : Kolay Orgazmın Yolları

Aslında orgazm kadınlar açısından sadece doruk noktasına çıkıldığında yaşanabilen bir durum değildir. Partner ile birlikte beraber yaşanan ön birliktelik dakikalarca haz duygusunun üst notalara çıkmasına etken olabilmektedir. Kadınların vajinasında ya da rahim bölümünde bulunan kasların kasılmasıyla, uzun bir süre zevk almalarına olanak tanınır. Tabii burada kadınların doğru noktalarına dokunmak ve gerçek teması yaşatmak, kasların harekete geçebilmesi için en önemli etkendir.

 

Kadınlar Nasıl Orgazma Ulaşır ? Kolay Orgazmın Yolları

Kolay Orgazmın Yolları

Kadınlar, erkek gibi sadece düz bir mantık içerisinde cinsel açıdan zevk almazlar. Doğru ve kibar yaklaşım, ilgi ve alaka ile farklı fanteziler kadınlara cinsel anlamda harekete geçiren en önemli unsurlardır. Bu yüzden kadın boşalması çok geniş bir açıdan ele alınması gerekir. Orgazm sırasında karın, bacaklar; kollar ile sırt bölgesinde istem dışı kasılmalar meydana gelerek, spazm durumları ortaya çıkabilmektedir. Erkeklerde olduğu gibi aynı şekilde kadınlarda da orgazm anında kayganlaştırıcı bir etki yapan sıvılar görülmekte ve büyük bir etki yapmaktadır. Özellikle spermin vajinadan geçiş yaparak, rahim ağzına doğru bir şekilde yol olabilmesini sağlayan kasların kasılmasına önemli bir katkı sağlamaktadır.

 Kadın Orgazmı Nasıl Gerçekleşir? Kolay Orgazmın Yolları

Kadınlarda yaşanan orgazm tıpkı erkeklerde yaşanan durumla benzerlik gösterir. Erkeklerin sertleşmesi için etki yapan kan akışı aynı şekilde kadınların vajina bölgesinde yaşanır. Bu aşamada öncelik olarak orgazmın yaşanması adına klitoris önemli bir rol üstlenir ve bu bölgenin sertleşmesi ile birlikte vajinada nemlenme gerçekleşir. Vajinanın çevresinde bulunan kaslar ve uterusta düzenli şekilde harekete geçen kasılmalar meydana gelir.

Eş zamanlı olarak ise beyinde hipotalamus ile limpik sistemler orgazmın yaşanması için önemli bir rol alırlar. Tabii bazı hormonlar da bu konuda önemli bir etki sağlamaktadır. Özellikle androjen hormonları istek ve arzunun kadınlarda daha fazla artması için destek sağlarken, östrojen hormonları ise vajinal bölgede kan akışının istenilen seviyede yaşanmasına fırsat tanımaktadır. Görsel ve fiziksel açıdan da bazı belirtiler kadınların orgazmı olmasına tetikleyen önemli parametreler arasında yer almaktadır.

Bunlar içerisinde kan basıncının artması ve kalp atışının yükselmesi, nefes alıp verme sırasında daha fazla artış önemli etkenlerdir. Aynı zamanda göğüs uçlarında dikleşme yaşanır, dudaklar daha koyu bir hal alır ve göz pupilleri denen kısmın daha fazla büyüdüğü görülür. Tüm bu tetikleyiciler ile beraber heyecanın artmasıyla derinin kızarması ve terleme yaşanması kaçınılmaz hale gelir. Aynı zamanda vajen, klitoris ve pelvik bölümler aynı şekilde peniste olduğu gibi büyüyerek genişleme gösterir. İşte tüm bu durumlarda kadınlar boşalır mı sorusunun cevabı elde edilebilmektedir. Tabii ne yazık ki bu durum kadınlarda çok düşük bir oranda yaşansa dahi, hayatın farklı zamanlarında birçok kadın bunu en doruk noktaya kadar çıkarmıştır.

 Orgazmın Gerçekleşmeme Sebepleri Nedir? Kolay Orgazmın Yolları

Bu konu birçok farklı sebepten ötürü meydana gelebilmektedir. Kadınlar değişik nedenlerle orgazm yaşamakta zorlanabilmekte ve hatta hayatı boyunca hiçbir zaman orgazm yaşamamış kadınlar dahi bulunmaktadır. Özellikle yeni evli olan kadınlar için bu zorluk daha fazla ön plana çıkar. Evlenmeden önce cinsel bir yaşamı olmayan kadınlar, ilk gece korkusu ile birlikte farklı sebepleri de bu problemin yanında tetikleyici olarak getirmektedir.

Tiksinme duygusu, koku ile birlikte gelen bazı akıntılar ve partneri tahmin edememe gibi psikolojik problemler, kadının kendisi unutmasına ve tatmin olamamasına engel teşkil etmektedir. Bazı zamanlar kadınlar hamile kalma korkusu ve bu noktada yaşanan kaygı ile yine tatmin olma duygusunu geri plana alabilmektedirler. Özellikle 45’li yaşlardan sonra yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan menopoz, östrojen hormonunun azalmasına ve orgazm olma duygusunu büyük bir oranda minimum seviye inmesine etken olabilmektedir. Genital bölgede bu dönemlerde yaşanan kuruluk ve ağrı da orgazm olamama sebepleri arasında yer almaktadır. Ancak böyle zamanlarda gebe kalma korkusu tamamen ortadan kalktığından dolayı, ters etki yaparak libido artışına katkı da yapabilmektedir.

 Orgazm Çeşitleri Nelerdir? : Kolay Orgazmın Yolları

 

Kadınlar Nasıl Orgazma Ulaşır ? Kolay Orgazmın Yolları

Zevkin tepe noktası Kolay Orgazmın Yolları

Erkeklere göre kadınların orgazm yaşadığı dönemlerde, cinsellik birden fazla kez bunu tatma duygusunu sağlamaktadır. Değişik çeşitler ile bu duygu yaşanabilmektedir. Burada hem klitoral hem de vajinal olarak iki farklı tatmin olma duygusu yaşanır. Tabii burada kadında orgazmın belirtileri bu iki etken altında değişiklik göstererek ortaya çıkabilmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan inanış içerisinde kadınlar arasında klitoral olarak orgazm olmak daha gerçekçidir.

Vajinal açıdan orgazm olmanın daha zor olduğuna inanan kadınlar için, klitoral açıdan tatmin olmak büyük bir önem taşır. Ancak bunu tam olarak bilmek mümkün değildir. Bu durum partnerin, yani kadının seçtiği erkeğe bağlı olarak da değişebilir. Çiftler arasında doğru uyumun yakalanması ve birbirine karşı yakınlaşmaları, kadının klitoral yerine vajinal olarak daha fazla zevk almasını sağlayabilir. Erkeklerde ne olsa sadece sperm çıkışı ile orgazm olma durumu yaşanırken, bu durum kadınlarda spesifik olarak görünür. Kadınlarda nefes ve kalp atışının yükselmesi, klitoral bölge başta olmak üzere vücudun değişik noktalarında kasların kasılmaya başlaması ve memelerin dikleşmesi ile birlikte; bedenin farklı noktalarında kızarmalar meydana gelir. Bu da bir kadının zevk aldığını ve orgazm yaşayabileceğini gösteren en önemli kıstasları arasında bulunmaktadır.

Orgazm Olmanın Faydaları : Kolay Orgazmın Yolları

Yaratılışla beraber gelen bir armağan ve aynı zamanda doğal bir mecburiyet veya ihtiyaç olarak da söylenebilecek orgazmın birçok farklı faydası bulunmaktadır.

– Bağışıklık sistemini güçlenmesinde önemli bir etki yapar.

– Günlük yaşam içerisinde stresin azalmasına etkisi olur ve düzenli bir uykuya geçişi sağlar.

– Hem ruhsal hem de fiziksel açıdan rahatlama sunar ve farklı kalp hastalıklarına karşı önlem sağlar.

– Aynı zamanda serotonin hormonunun artışı ile birlikte daha mutlu bir yaşam imkanı sunarken, cildi güzelleştirir ve kişinin kendisini daha değerli hissetmesine olanak tanır.

Bunun gibi birçok farklı etmen cinsellik açısından önemli bir fayda getirmektedir. O yüzden özellikle kadınlar orgazm olabilme dönemlerinde bunu kaçırmadan değerlendirmeleri ve bu keyfi sonuna kadar yaşamaları büyük bir önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sistit hastalığı nedir? Belirtileri ve ilaçsız tedavisi nelerdir? başlıklı makalemizde karnabahar kürü nasıl yapılır, sistit belirtileri kanama ve sistit için antibiyotik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın