Kolay Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Kolay Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin televizyonlardaki en popüler dizileri arasında zombiler oldukça fazla izleniyor. Tabii doğal olarak gerçek hayata da yansıyan bu durum, farklı partiler ve değişik organizasyonlar adına özel bir durum haline geliyor. İnsanlar kostüm partilerinde özellikle zombi kılığına girerek keyifli bir zaman geçirmekte ve arkadaşlar ile eğlenmektedir. Aslına bakılırsa görüşte Kolay Zombi Makyajı zor olduğu düşünülse bile, elde bulunan makyajlarla da kolay bir şekilde bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için birtakım malzemeler bulunmalıdır. Pudra, açık renkli fondöten; koyu renkli far veya siyah renk kapsamındaki bir fondöten ile birlikte kirpik yapıştırıcısı, makyajın doğru şekilde yapılması için sünger ve kırmızı ile bordo dudak kalemi yeterlidir.

Kolay Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Kolay Zombi Makyajı Örneği -1

Kolay Zombi Makyajı Uygulaması

Belirli bir aşama dahilinde sırası ile gerçekleştirilen işlemler eşliğinde kolay zombi makyajı kısa süre içerisinde yapılabilir.

Öncelikle insan teninden daha açık renk kapsamındaki bir fondöten ile başlanabilir. Ölü bir izlenim yaratabilmek için mutlaka açık renkte olmalıdır.

Kolay Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Kolay Zombi Makyajı Örneği -3

Aynı şekilde fondöten dudaklara da uygulandıktan sonra burada nötr bir izlenim ortaya çıkarılabilir. Detaylı şekilde bir dağıtım yapıldıktan sonra da pudra ile üstünden geçildiğinde doğal bir solgun görünüm meydan gelir.

Göz altlarına koyu renkli bir eyerliner ile yapılırken dudak bölgesinde de gerçekleştirilmelidir. Bu andan itibaren kişisel tercihlere göre farklı işlemler uygulanabilir. İnternetten bakılarak resimler kapsamında üç boyutlu yaralar yapılabilir, kirpik yapıştırıcısı da değerlendirilebilir. Aynı zamanda renksiz oyun hamuru da bu işi görür.

Kolay Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Kolay Zombi Makyajı Örneği -2

Keyfe Göre Değişik Zombi Görselleri Ortaya Çıkarılabilir

Özellikle güzel bir zombi makyajı yapılırken kırmızı ya da bordo kalem kullanılmak üzere yaraların çevresi daha gerçekçi bir hale getirilebilir. Ayrıca gözün iç kısmına bu kırmızı kaleme yine kullanarak çok daha gerçekçi bir izlenim ortaya çıkarılabilir. Tabii sahte kan bu işin en önemli etkenidir. Su ve şeker kullanılmak suretiyle eyeliner ile bunu karıştırmak gerekir. Ardından mısır nişastası ve gıda boyasını çok akışkan olmamasına dikkat edilerek homojen bir dağılım kapsamında yapılmalıdır. Bu andan itibaren hayal gücünüze bağlı olarak elde edilen sahte ama gerçekçi kan, yüzün belli bölgesine veya vücudun birçok noktasına rahatlıkla sürülebilir.

Kolay Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

Kolay Zombi Makyajı Örneği -4

Mutlaka Kostüm De Kullanılmalıdır

Güzel bir zombi makyaj yapıldıktan sonra bu elbette tek başına yeterli olmaz. Tamamlayıcı bir unsur olarak ona uygun özel kıyafet ile harika bir kombin ortaya çıkarılabilir. Bu şekilde gerçekçi hale gelen zombi makyajı kıyafetle bütünlenerek kostüm partisi daha keyifli geçmesine olanak tanır.

Karışımın Dengeli Hazırlanmasına Dikkat Edilmelidir

Hem sahte kanı hazırlarken hem de makyajın dağılımı yapılırken mutlaka çok koyu ya da çok açık yapılmamasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda pudra ve sünger kullanılarak dengeli bir dağıtımı yapılması da gerçekçiliği daha güzel bir şekilde ortaya çıkarır. Artık keyifle farklı kostüm partilerine, davetlere ve organizasyonlara katılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Makyaj Trendi: "Boy Beat" başlıklı makalemizde Makyaj trendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın