Nur Yerlitaş Diyeti Nasıl Yapılır?

Nur Yerlitaş Diyeti Nasıl Yapılır?

Ekranların sevilen yüzü Nur Yerlitaş, bir süre boyunca televizyon dünyasından uzak kalmıştı. Ünlü isim geçtiğimiz günlerde kameraların karşısına çıktığında ise, herkes çok şaşkındı. Çünkü Nur Yerlitaş bir hayli kilo vermiş, oldukça estetik bir görünüm kazanmıştı. Hal böyle olunca herkes Nur Yerlitaş’ın nasıl bu şekilde kilo verdiğini merak etmeye başladı. İşte mucizevi biçimde kilo verdiren bu diyetin tüm detayları…

Nur Yerlitaş Diyeti Nasıl Yapılır?

Nur Yerlitaş 30 kilo verdi ve meme kanserini de yendi.

Nur Yerlitaş Diyeti nin Sırrı Az Ve Sık Yemek

Ünlü isim, diyetiyle ilgili olarak kendisine yöneltilen soruları yanıtlarken kesinlikle mide operasyonu geçirmediğini belirtiyor. Ve işin sırrının az ama sık yemekten geçtiğini sözlerine ekliyor. Çünkü yapılan araştırmalara göre vücuda az az ve sık alınan besinlerin enerjiye dönüştürülmesi yani yakılması çok daha kolay oluyor. Bu sayede yenilen yiyecekler, yağa dönüşmeden vücutta değerlendirilmiş oluyor. Üstelik böylelikle, diyet yaparken aç kalmak zorunda değilsiniz.

Buna göre günde üç ana öğün ve iki ara öğün olmak üzere en az beş öğün yemeniz gerekiyor. Ara öğünlerde yoğurt, meyve, bol tahıl içeren müsli gibi seçenekleri değerlendirmek, bağırsak sisteminin gerektiği gibi çalışmasına yardımcı olacaktır. Hatta bu öğünlerden birine kefiri de eklemeniz, hızlı yağ yakımı için ideal.

Nur Yerlitaş Diyeti Nasıl Yapılır?

Yemeklerde Yağ Kullanmalı Mıyız?

Nur Yerlitaş, yaptığı açıklamalarda diyet süresince yemeklere hiç yağ koymadığını söylüyor. Bu şekilde daha hızlı kilo verilmesi mümkün. Ancak bilindiği üzere vücudun yağa da ihtiyacı var. Kilo verme aşamasına biraz ilerlendikten sonra, yani ilk birkaç kiloyu verdikten sonra yemeklerinizde çok az miktarda saf zeytinyağı koymak, metabolizmanın hızlanmasına yardım eder. Ayrıca sabah kahvaltılarında yine çok az miktarda tereyağı yenilmesinin vücuda olan faydaları biliniyor. Burada önemli olan ölçüyü kaçırmadan her şeyden az miktarda yemek.

Hamur İşinden Uzak Kalın

Ünlü isim Nur Yerlitaş, diyeti sırasında hamur işlerinden mutlak surette uzak kaldığını söylüyor. Çünkü tüm uzmanların üzerine basarak belirttiği üzere hamur işleri, alınan kiloların en büyük sorumlusu. Diyet süresince her türlü hamur işinden uzak kalmak en mantıklısıdır. Hatta ekmek de yenilmemesi gerekiyor. Bu tür gıdalardan uzaklaşmak yalnızca diyetlerde değil, geri kalan yaşamda da sağlıklı kalmanın anahtarı olarak kabul edilmektedir.

Şeker ve Tatlılar

Kendisini görenlerin bu kadar kiloyu nasıl verdiğine inanamadığı ünlü isim Nur Yerlitaş, diyetinin bir diğer sırrının, şekeri hayatından çıkarmak olduğunu belirtiyor. Günümüzde tüm diyetisyenlerin tavsiyesi olan şekerden uzaklaşmak, aslına bir yaşam felsefesi haline getirilmeli. Buna başlarken önce günlük olarak içtiğimiz çay ve kahveden şekeri uzaklaştırmalı, sonra diğer tatlıları yememeye başlamalıyız.

Diyeti Uzun Süreye Yaymak

Nur Yerlitaş, kilo verme programının bir buçuk yıl gibi süreye yayıldığından bahsediyor. Bu şekilde uzun sürede uygulanan diyetlerin kalıcı olma şansı daha yüksek. Bu sayede metabolizmayı yormadan, yavaşça kilo vermek sağlanabiliyor. Ve tabii bu süreçte sabırlı olmak da önemli.

Bir önceki yazımız olan Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verdirir? başlıklı makalemizde 1 haftada 5 kilo verdiren karpuz diyeti, karpuz detoksu kaç kilo verdirir ve karpuz diyeti bozar mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın