Seks yapacaksanız bunu mutlaka okuyun

Seks yapacaksanız bunu mutlaka okuyun

Seks yapacaksanız bunu mutlaka okuyun !

Yeni bir Partner ile Seks Hayatınızın Başlarında Aklınızda Bulundurmanız Gereken Şeyler

Yeni ilişki sancıları yaşıyorum ve seks muhteşem. Her şey ilk, heyecan verici ve şehvetli takılmalar için sabırsızlanıyorum. Geçmişte yüksek “beklentiler” yüzünden dilim yandı. Midemizde kelebeklerin uçuştuğu his kaybolduğunda, ilişki de kayboluyor (Her zaman değil ama zaman zaman böyle) Benim örneğimde ilişkinin bir raf ömrü var çünkü partnerim ülkenin bir diğer ucuna taşınıyor. Yeni ilişki için çok heyecanlansam da, gerçekçi beklentilerim var- beğensem de, beğenmesem de.

Seks yapacaksanız bunu mutlaka okuyun

İlişki koçu ve uzmanı Jenna Ponaman der ki, “Balayı evresi çiftler için çok heyecan vericidir.” “Duygular bir hikaye yaratıldığı zaman en üst seviyededir, iki insan olabilecek her anlamda uyumludur ve karşısındaki kişi yanlış bir şey asla yapmaz. Duygular çok yoğunken yapılan tüm hatalar görmezden gelinir ve halının altına gizlenir”

Ponaman bize bu noktada o kişiyle bir gelecek hayali kurmak için aceleci davranmamak gerektiğini hatırlatıyor :” Bu bir noktada çıkmaz sokak gibi, hem önünüzdeki olasılıklar konusunda açık olmaya çalışıyorsunuz hem de temkinli hareket etmeye”

Fal baktırmak yerine ilişkiden beklentiniz ve karşı tarafın istekleri konusunda açık olmayı deneyin. “Siz sadakatle bağlı olduğunuz bir ilişki ararken karşı taraf bunu isteyemeyebilir” diyor.

Yeni ilişkinin başlarında evlenme hayalleri kuracak kadar heyecanlı olabilirsiniz ama cazibenin en yoğun olduğu zamanlarda aklınızda tutmanız gereken birkaç şey:

İletişim kurun- Sıklıkla

İlişkinin o ilk büyülü zamanlarında insanların akıllarında tutması gereken birkaç şey var. Kayla Lords, yazar ve Jack and Jill için seks uzmanı, çiftleri daha sık iletişim kurmaya teşvik ediyor.

“İlişkinin başında yaptıklarınız bütün ilişki boyunca sizinle beraber gelecektir, eğer iyi bir iletişim geliştirmezseniz, seks ve romantizm doruk noktasındayken her şey güzel hissettirir ama gerçeklik işin içine girince her şey zorlaşmaya başlar.”

Seks yapacaksanız bunu mutlaka okuyun

Seks yapacaksanız bunu mutlaka okuyun

Sevdiğiniz & Sevmediğiniz Şeyleri Paylaşın

Seks sırasında hoşunuza giden ve gitmeyen şeyleri paylaşın. “Paylaşırken rahat olduğunuz fantazileriniz ve partnerinizin fantezileri ve istekleri hakkında konuşun” diyor Lords. “Konuşmaları şimdi kolaylaştırmak ilerde ilişkinize yardımcı olacaktır.”

Varsayımlarda bulunmayın

“Her şey başlarda harika hissettirken, partnerinizin de sizin gibi hissettiğini ve iyi vakit geçirdiğini düşünmek kolaydır.” “Hiçbir şeyi bildiğiniz ya da hemfikir olduğunuz varsayımında bulunmayın” Sorduğunuz soruların cevabına dikkat edin. Lords kendinize şu soruyu sormanızı tavsiye ediyor, “Cevaplar benim gördüğüm şeyle eşleşiyor mu?”

Dürüstlük anahtardır

Konu sizin cinsel yolla bulaşan bir hastalığınız olabilir, ya da seks sırasında nelerden hoşlandığınız…  Dürüst olun. “Niyetini söyle ve söylediklerin de niyetini iyi açıklasın” diyor Lords. “Güzel bir his, gerçek duygularınızı saklamaya başladığınız, ihtiyacınız karşılanmadığı için gücendiğiniz noktada hızlıca olumsuz yönde değişebilir.”

Numara Yapmayın

Too Timid’de cinsellik eğitmeni Bethany Ricciardi “Eğer bir şeyi seviyormuş gibi davranırsanız, partneriniz muhtemelen bütün ilişki boyunca onu yapmaya devam edecek” diyor.

“Size neyin iyi hissettirdiğini ve neyin hissettirmediğini açık bir şekilde konuşun. Onun yanlış yaptığı şeylerin listesini çıkarmayın, sadece nelerin hoşunuza gittiğini gösterin” diye tavsiye ediyor.

Korunun

Seks sırasında korunduğunuzdan emin olun. Ponaman “Bunun genel bir bilgi olduğunu düşünebilirsiniz ama bu çağda özellikle genç çiftler seks sırasında genel korunma yöntemlerini ihmal ediyorlar,” diyor “Balayı seksi evresi sizin ciddi bir ilişki içinde olduğunuzu göstermez, ilişkinin gidişatını hazır olmadığınız bir yöne evriltmemek için korunun.”

Ağırdan alın

“Biriyle henüz fiziksel bir ilişkiye başladığınız zaman, kırbaçları ya da kelepçeleri çıkarma fikri çekici gelebilir” diyor Ricciardi, Yine de ağırdan almayı ve zamanla daha fazlasını isteme konusunda teşvik ediyor.

“Yatak odasında her seferinde yeni bir şeyle tanışmak, seksi spontan ve gizemi canlı tutar!“

Seks yapacaksanız bunu mutlaka okuyun

Yeni partnerinizi eskisiyle kıyaslamayın

Ne yaparsanız yapın, yeni kişiyle kıyaslamayın. Onların en iyi yanlarından biri sizin eskiniz olmamalarıdır, ve önünüzde tamamiyle yeni anılar yaratma imkanı vardır. Sevdiğiniz ya da sevmediğiniz şeyler, yaptığı ya da yapmadığı şeyler yüzünden size eski partnerinizi hatırlatabilir ama bu düşünceleri kafanızdan atın ve tamamiyle yeni bu ilişkide neler istediğinize odaklanın.

Hayranlığın sizi kör etmesine izin vermeyin

Midenizde uçuşan kelebeklerin ve hayranlığın sizi kör etmesine izin vermeyin. Zihninizin açık olduğundan ve makul kararlar verdiğinizden emin olun.

Kendinizi, özellikle ilişkinin başında kaybetmek istemezsiniz. Kendiniz gibi olduğunuzdan emin olun, çok erken duygusal olarak bağımlı hale gelmeyin. Kendinize dürüst olun, siz olsanız kendinizle olmak ister miydiniz?

Söylemeye bile gerek yok aslında ama eğlenin! Yeni bir partneri tanımak harika bir deneyimdir, anda kalın ve tadını çıkarın.

Bir önceki yazımız olan Regl Kabı ile Seks Yapma yöntemleri başlıklı makalemizde Regl, Regl Kabı ve Regl Kabı gebelik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın