Yaz Gelinleri İçin Bakım Önerileri

Yaz Gelinleri İçin Bakım Önerileri

Düğünlerin unutulmayacak bir gün olması adına gelinler adeta kendilerini bir kamp içerisinde bulurlar. Kimisi kilo vermeye çalışır, kimisi de almaya… Makyaj, saç derken tam bir kaos söz konusu olur. Bu yüzden yaz gelinlerine bakım önerileri paylaştık.

Cildiniz adın en önemli şey, nemlendirici bakımlar uygulamak olduğudur. Cildinizi ihtiyacı kadar nemlendirmelisiniz; cilt bakımı adına maske ya da yoğun nem maskeleri uygulayın. Gözleriniz adına onarıcı bir krem kullanmayı ihmal etmeyin. Uykusuzluk ve stresten en fazla zarar gören göz çevreniz adına elinizden geldiğince rahatlamaya çalışın, mümkün olduğunca stresten uzak durun.

Cildinizi günlük olarak yüz yıkama jeli ile yıkayın. Bu konuda alkolsüz cilt toniği de kullanabilirsiniz. Göz torbalarınız ve göz çevresi için etkili bir bakım kremi kullanın.

Düğün öncesinde saçlarınızı boyatacak olursanız en az iki gün öncesinden boyatmaya çalışın, saçınızın doğal görünümünü kullanmak adına en az iki gün yeterli olacaktır. Saçlarınız yıpranım işse tamamı ile toparlanması adına düzenli saç bakımı yapmış olmanız gerekli. Bir süre öncesinden başlamanız gereken uygulamalardan birisidir.

Gün içerisinde yorulan, uykusuz ve makyaja maruz kalan ciltler size siyah nokta, leke, şişlik ve sivilce olarak geri dönebilir. Cildinizi arındırmak adına peeling en fazla işe yarayaracak yöntemlerden birisidir. Peeling yöntemlerini haftada bir kez yapmanız gerekli. Cildinize uygulamış olduğunuz bölgelere peeling sonrası nemlendiriciler ve krem uygulamanız cildinize oluşabilecek olan kuruluğu gidermede yardımcı olur. Her hafta peeling yapmayı alışkanlık haline getirdiğiniz zaman düğün gününüzde cildiniz alışmış bir ferahlığa sahip olduğundan dolayı sizden kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Makyaj Modası: Flare Highlight Tekniği başlıklı makalemizde Flare Highlight Makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın